Fenerbahçe UEFA Şampiyonlar Ligi Ön Eleme Maçlarında Elenirse

Herkese merhaba arkadaşlar,

Yeni bir spor haberi ile sizlerle beraberim. Daha önceki blog yazımda da bahsettiğim gibi üzerimde ki bir takım görevlerden dolayı spor üzerine yazıyorum. Gelelim haberimize,

Fenerbahçe UEFA Şampiyonlar Ligi Ön Eleme Maçlarında Elenirse

Öncelikle şunu belirtmek istiyorum ki, Türk takımlarımızın genel olarak Avrupa’da gerçek hünerlerini sergileyemediklerini, ne yazık ki kendi liglerinde oynadıkları gibi oynayamadıklarını hepimiz görüyoruz. Ben buna bir türlü anlam verebilmiş değilim. Misal bir Fenerbahçe takımı. Arkadaşlar bu takım boş bir takım değil. Ezelden beridir Türkiye’nin büyük takımları statüsü arasında. Çok değerli yöneticileri ve çok değerli oyuncuları mevcut. Fakat başarılarına baktığımız zaman Galatasaray ile olan karşılaşmalarında onlara göz açtırmayan, galibiyet zevkini yaşatmayan aşırı hırslı ve kazanan bir takım olduğunu görebiliyoruz. Fakat nedense bu başarı ve hırs Avrupa Takımlarına gelince istikrarını sürdüremiyor.

Portekizli ekip, Benfica ile karşılaşan sarı lacivert renkli takım Fenerbahçe, deplasmanda malesef 1-0 mağlup oldu ve kendi sahasında ise 1-1 lik bir skor ile berabere kaldı. Bu puanlama dolayısı ile Şampiyonlar Ligi’ne malesef veda etmek zorunda kaldı. Peki Fenerbahçe, Şampiyonlar Ligi’ne veda edince ne oldu ?

2017-2018 Süper Lig Sezon Şampiyonu olarak tamamlayan Galatasaray, Şampiyonlar Ligine katılmaya hak kazandı. Fenerbahçe’de ikinci olarak tamamladığından gruplara katılabilmesi için 2 ön eleme turunu başarı ile tamamlamalıydı. Fenerbahçe elendiği için Galatsarayın kazanacağı havuz payı arttı.

Galatasaray katılım payı olarak 15 Milyon Euro kazanacak. Havuz gelirinin tamamı Galatasaray Takımına verilecek. Şampiyonlar Ligi’ne veda eden Fenerbahçe, UEFA Avrupa Ligi’nde devam edecek. Havuz parası henüz belli değil fakat geçen sezona göre daha yüksek olacağı tahmin ediliyor. Geçen sezon tek Türk takımı olarak mücade eden Beşiktaş, yayın haklarından yaklaşık 20 Milyon Euro kazanmıştı. Bu senede en az 22 Milyon Euro olacağı tahmin ediliyor.

Sarı Kırmızılı takım, yaklaşık olarak toplamda yayın geliri ve katılım bedeli olarak 35 Milyon Euro kazanmış olacak.

Steemit Profil Linkim : https://steemit.com/@electrobro

14 views

  Paylaşmak İçin Sembollere Tıkla :)

       

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir