Kaliteli Yaşam mı İstiyorsunuz ? İşte Size Kaliteli Yaşam Sırları

Herkese Merhaba Arkadaşlar,

Uzun zamandır yine birşeyler yazmadığımı farkettim. Sanırım bir türlü blog işine tam olarak alışamadım. Gerçi iş hayatımdaki yoğun tempo dolayısı ile ne yazık ki çok fazla zamanda ayıramadım açıkcası. Ne demişler, “Sağlık Sıhhat Olsunda, İş Olsun Çalışalım.” Aynen o şekilde arkadaşlar. Sağlığınız yerinde olsun, tek derdiniz iş olsun. İş yaparsın biter, yine gelir yine yaparsın yine gelir 🙂 İş bitmez arkadaşlar, iş bitmez…

Peki sağlıklı bir yaşam için ne gerekli ? Hani hep derler ya kaliteli yaşam, kaliteli yaşam. Peki nedir bu kaliteli yaşam ? Aslında daha önce steemit’te bu konu ile ilgili bir proje yazısı da hazırlamıştım.

İşte size gerekli olanları sıralıyorum,

* uyku düzensizliği,
* beslenme yanlışlıkları,
* hareketsiz yaşam tarzı,
* stres ve ruhsal sıkıntılar

Bunlara dikkat gösterdiğiniz zaman emin olun yaşam kalitenizdeki değişimi kemiklerinize kadar hissedeceksiniz 🙂

Uyku Düzensizliği;

Klasik bir cümle olan, akşam yatmaz sabahta kalkmaz ne yazık ki toplumumuzda sıkça görülen bir problem. Akşamları daha erken yatmalı ve sabahları da daha erken kalkmalıyız.

Beslenme Yanlışlıkları;

Yine klasikleşmiş bir sıkıntı olan fast-food yeme alışkanlığı ve sebze tüketmeme problemleri dolayısı ile besleme sıkıntıları yaşamaktayız. Vücut için gerekli olan besinlerin tüketilmesi gerekmektedir. Buna özen göstermeliyiz.

Hareketsiz Yaşam Tarzı;

Özellikle ofis çalışanları için masa başında tüm günü geçirmek ciddi bir problem haline gelmiştir. Zaman zaman egzersiz yapılmalı, o masadan kalkılmalıdır. Bu değişikliği yaptıktan sonra daha öncede dediğim gibi yaşam kalitenizdeki değişimi farkedeceksiniz.

Stres ve Ruhsal Sıkıntılar;

İşte en çok zorlanılan kısım belkide budur. Hele ki büyük bir şehirde yaşıyorsanız stresten uzak durmak hiçte kolay değildir. Ama bir şekilde stres vücudunuzu çürütüyor. Dolayısı ile bu durumdan bir şekilde kurtulmalısınız.

6 views

  Paylaşmak İçin Sembollere Tıkla :)

       

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir