Güne Nasıl Başlarsanız O Şekilde Gider mi ? Yoksa Gidişatı Değiştirebilir misiniz !

Herkese merhaba arkadaşlar,

Yeni bir blog yazımda sizlerle beraberim. Daha önce sizlere steemit üzerinden “İşe Geç Kalmayın, Erken Kalkın” konulu bir yazı paylaşmıştım. Bugün Allah’a şükür geç falan kalkmadım. Bugün başıma başka bir olay geldi. İnsanların dalgınlıkları ve işlerini gerektiği gibi yapmamalarından bahsedeceğim.

İnsanlık Hali, Dalgın Olunabilinir. Ama Tekrarı Hata Olur !

Bugün erkenden uyandım. Evden çıktım ve bir pastaneye uğradım. Kahvaltımı yaptım. Ben genelde nakit taşımayı sevmeyen bir insanım. Rakamı önemsemeksizin kredi kartı kullanırım. Kahvaltı ücretimi kredi kartı ile ödemek istedim ve pos cihazlarının o an bir başkasında olduğunu ve karttan çekemeyeceklerini söylediler. Bende tamam dedim ve nakit ödememi yaparak oradan ayrıldım. Dediğim gibi üzerimde fazla nakit taşımadığım için çok harcamak istemiyorum aslında. Yolculuk yapacağım minibüsün durağına doğru yürümeye başladım. Minibüslerin ön camlarında, hepsinde olmasa da çalıştığı hattın ismi yazar. Hani şu zamanında çok popüler olan kayan yazılar varya. Led matris ekranlardan. O cadde üzerinden başka hatların minibüsleri de geçmekte ve el ettiğiniz zaman doğal olarak durmamakta. Bir minibüs cadde üzerinden geçiyordu. Camına baktığımda ise başka hattın ismi yazıyor diye bende elimi kaldırmadım. Durağa vardığım da 07:02 arabası nerede diye sordum. Onlarda bugun erken çıktı az önce geçti dedi. Bende şaşırarak hani şu camında başka hattın ismi yazan minibüs mü ? Diğer şoförde bana “Ne var canım, unutamazmı ! İnsanlık hali !” diyerek bir çıkıştı. Bende ona dedim ki bu hat üzerinde bu hata daha önce de yaşandı. Bu artık insanlık halinden çıkıyor diyince bir gerginlik oluştu.

Saatime baktım ve servise gecikeceğimi farkettim. O an acaba taksiylemi gitsem bir sonraki minibüslemi gitsem ne yapsam diye düşünürken birden aynı durağa giden bir otobüs geldi imdadıma. Hemen otobüse atladım. Sonra farkettim ki bindiğim otobüs, tam olarak o hattan geçmiyor. Malesef metro durağında inmek zorunda kaldım ve varmam gereken yere giden başka bir minibüse tekrar bindim. Sonuç olarak gitmek istediğim durağa zamanında yetiştim. Ama bir şoförün ihmalkarlığı yüzünden biraz uğraşlı bir yolculuk yapmak zorunda kaldım. Bazı insanlar için yaptıkları işlere saygıları olmadığını ve sevmeye sevmeye yaptıkları için çeşitli problemlerle karşılaşıldığını söyleyebilirim. Benim gözüm de bu bir ihmalkarlık değil bir hataydı.

Doğal olarak güne üzerimde bir gerginlik ile başlamış oldum. Gerginliğimi de kolay kolay atabilen birisi değilimdir. Şirkete zamanında varıp işimin başına geçtim. Yapmam gerekenleri bir düşündüm ve işe koyuldum. Yaptığım işi elektronik kart çizimi olduğu için bu kartın montajının yapılacağı mekanikte önemli benim için. Mekanik işlerine bakan başka bir arkadaşımız var. Ben tam kartı bitirdim, herşey tamam ve sipariş verecekken mekanikte bir problem olduğunu farketti ve bana bildirdi. Doğal olarak benim o kadar uğraşım çabam o anlık bir hiçti. Revizyon gerekiyordu artık benim tarafımda. Buda ek uğraş ek çaba demek. Üzerimde ki gerginliğin etkisimidir nedir bilemem ama günüm bu şekilde kötü başladı.

Bakalım günün diğer yarısı nasıl geçecek. Birşeyler düzelecekmi, bu gidişatı değiştirebilecekmiyim yoksa böyle başladığı gibi gergin bir gün olarak tamamlanacak mı ? Umuyorum bu şekilde tamamlanmaz ve en kısa zamanda güzel şeyler ile bu gidişatı değiştirebilirim. Sizlere de tavsiyem sabırlı olmanız. Sabır belkide birşeyler için çaredir. Fevri davranmamak önemlidir. Öfkeyle kalkan zararla oturur.

Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim. Bir sonraki yazımda görüşmek dileği ile.

Steemit Profil Linkim : https://steemit.com/@electrobro

9 views

  Paylaşmak İçin Sembollere Tıkla :)

       

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir